Lipiec 2013

3 articles in Lipiec 2013

Wwyłudza zasiłek chorobowy – na widok 2-óch kresek przysyła do pracy zwolnienie na 9 miesięcy. Pcha się na początek każdej kolejki. Leży w łóżku i cały dzień się obżera.

Potem awansuje na zdekonspirowaną przez Mikołejkę wózkową i siedzi rok na macierzyńskim, a społeczeństwo płaci jej za plotki w piaskownicy. I do tego obnosi się z gołym cyckiem nie po to, żeby coś lepiej sprzedać, tylko nakarmić bachora. Obrzydliwe.

Czytaj dalej

Mmieć 30 lat i nigdy nie lecieć samolotem. Nigdy nie nocować poza granicami swojego kraju. Czy ktoś to przebije?

Nie ma w tym żadnej filozofii – tak wyszło. Granicę państwa przekroczyłam dwa razy. Pierwszy raz podczas festiwalu Castle Party pojechałam z kolegami do Czech po butelkę absyntu.

Czytaj dalej

Pprzekraczanie trzydziestki jest jak wychodzenie z kokonu. Po długim i nie zawsze przyjemnym procesie można z ulgą zatrzepotać skrzydłami.

Tęskniłam do tego już rok temu i wreszcie się doczekałam. Niedługo po tej wiekopomnej chwili spotkałam przypadkiem niewidzianą od dobrej dekady koleżankę ze szkolnej ławki i ze zdumieniem wysłuchałam jej lamentacji na upływający czas. Łącznie z tym, że coś strzyka w kręgosłupie, ale w tym wieku trudno się spodziewać, żeby nie strzykało.

Czytaj dalej