Sierpień 2012

5 articles in Sierpień 2012

 
Ttym razem rozstrzygnięcie konkursu nr 1 (czyli soft) odbyło się błyskawicznie, bo i uczestniczek było niewiele, i zasady samego rozstrzygania proste. Komputer wylosował Membo, którą bardzo proszę o podanie adresu mejlem, a wraz z nim informacji, czy woli dostać Liftingujący krem do twarzy 50ml A.T.W. Terapie Urody czy może Krem-Fitoregulator dla cery i skóry naczynkowej z kasztanowcem 50 ml A.T.W. Przypominam, że do końca sierpnia trwa konkurs na baner – szczegóły w poprzednim poście.

Czytaj dalej

Wwitajcie moi mili, dzisiejsze spotkanie rozpoczniemy prostym działaniem. Jeśli pracujesz na etacie i zarabiasz przeciętną pensję, co miesiąc oddajesz do ZUSu 254,55pln składki za ubezpieczenia zdrowotne, 51,83pln za chorobowe i 40,83pln – wypadkowe, co razem daje 347,21pln. Jeśli do tego prowadzisz działalność gospodarczą, co miesiąc oddajesz dodatkowo 254,55pln składki za ubezpieczenie zdrowotne, co razem daje 601,76pln (chorobowe i wypadkowe masz fakultatywne). Jeśli założysz drugą firmę, co miesiąc oddasz kolejne 254,55pln, czyli razem 856,31pln. Jeśli zatrudnisz się na drugi etat….

Czytaj dalej

Kkiedy prowadziłam zajęcia z teorii literatury dla przyszłych polonistów, każdy problem omawiałam na literackim przykładzie, sięgając najczęściej do ulubionych powieści. Gdy po zakończeniu kursu dostałam wyniki ankiet, okazało się, że jedna opinia wyróżnia się na tle ogólnikowych pochwał: „zajęcia były ciekawe, ale mogłoby być więcej przykładów spoza fantastyki”.

Czytaj dalej

Ppo raz pierwszy w historii mojego blogowania mam przyjemność ogłosić konkursy, za które jestem od początku do końca odpowiedzialna. Jako że mój sklepik (wraz z właścicielką) w dniach 11-24 sierpnia urlopuje, to – abyście o nas nie zapomniały – składam propozycję nie do odrzucenia. A nawet dwie.

Czytaj dalej