Stroje

51 articles in category Stroje / Subscribe

Z MPF. Po więcej zapraszam na stronę Fb.

Wwidziałam wesela, podczas których zaślubieni nie mieli chwili, żeby zamienić ze sobą słowo, chyba że akurat całowali się na komendę rozochoconych gości. Słaniające się panny młode, tańczące z wujkami i kuzynami w różnych stadiach upojenia; panów młodych z przylepionym uśmiechem zagadujących ciocie lub siedzących przy stole z nieobecnym wyrazem twarzy.

Czytaj dalej

 

Mma pasować do kościoła i do tańca, wysmuklać o dziesięć kilo i odmładzać o dekadę. Kosztuje miesięczną pensję, a jest zakładana jeden raz. Jedna na całe życie, choć w dzisiejszych parszywych czasach różnie bywa. W spadku po XIX wieku kojarzona z niewinnością i młodością, mimo że przed ołtarzem częściej stają kobiety trzydziestoletnie z, a jakże, przeszłością.

Czytaj dalej

Cciemne włosy swobodnie opadały na ramiona, pozwalając zidentyfikować nieznajomą jako magiczkę. Ani szlachcianka, ani tym bardziej mieszczka nie odważyłaby się pokazać publicznie z taką fryzurą. W bladej twarzy wyróżniały się jasne oczy, elfią modą podkreślone mocnym makijażem. Kolor tęczówek współgrał z zielonymi bursztynami w srebrnej oprawie, błyszczącymi w uszach i na szyi czarodziejki.

Czytaj dalej

Wwyłudza zasiłek chorobowy – na widok 2-óch kresek przysyła do pracy zwolnienie na 9 miesięcy. Pcha się na początek każdej kolejki. Leży w łóżku i cały dzień się obżera.

Potem awansuje na zdekonspirowaną przez Mikołejkę wózkową i siedzi rok na macierzyńskim, a społeczeństwo płaci jej za plotki w piaskownicy. I do tego obnosi się z gołym cyckiem nie po to, żeby coś lepiej sprzedać, tylko nakarmić bachora. Obrzydliwe.

Czytaj dalej